V tem vikendu so od mladih selekcij RK SVIŠ Ivančna Gorica nastopili starejši dečki B in kadeti, ki so v dvorani OŠ Stična v Ivančni Gorici gostili Ribničane. Starejši dečki B so odigrali prvo letošnjo tekmo in zabeležili zanesljivo zmago 26:15. Odlično so začeli tekmo in povedli 7:0 in pokazali kdo je gospodar na igrišču. Vsi domači igralci so dobili priložnost za dokazovanje, med njimi tudi trije posojeni igralci iz Trebnjega (Gole, Novak in Metelko), ki so okrepili našo ekipo, saj v Trebnjem nimajo ekipe v generaciji letnika 2003. Čestitke! V prihodnjem kolu v soboto 24.9. ob 10.00 uri starejši dečki B gostujejo v Sevnici, kar pomeni derbi skupine Center II, saj je bila Sevnica v lanskem državnem prvenstvu 2., SVIŠ pa 3.

RK SVIŠ Ivančna Gorica : RD Ribnica 26:15 (15:8)

SVIŠ: Humar in Žurga M. (vratarja), Gole 5, Perko 5, Pirnat 6, Novak 1, Žurga A. 1, Metelko, Vidmar 3, Batis 2, Ropič 3.

Ribnica: Volaj (vratar), Starc, Mihelič, Lesar 5, Zakrajšek 5, Zobec 3, Tomšič, Henigman 1, Miletič 1.

Zanimivo tekmo smo videli pri kadetih (letnik 2000, 2001), saj sta v lanskem letu ekipi v kategoriji 2001 nastopili na finalnem turnirju državnega prvenstva, kjer je SVIŠ osvojil 2. mesto, Ribnica pa 4. Tekmo so nekoliko bolje začeli naši fantje, ki so vodili do izida 11:10, nato pa boljša igra Ribnice, ki je med 19. in 26. minuto prišla do prednosti 4 zadetkov 15:11. Nato pa odličen finiš 1. polčasa za Ivanjčane, ki so z odlično obrambo zaustavili nalet gostov, naredili delni izid 5:0 in polčas dobili 16:15. V 2. polčasu so SVIŠ-evci hitro povedli za 3 zadetke 19:16, ob tem pa zgrešili še nekaj čistih strelov, tako da bi bila lahko razlika višja. So pa odigrali odlično obrambo in v 2. polčasu prejeli samo 7 zadetkov, sami pa dodobra napolnili ribniško mrežo in zanesljivo zmagali 31:22 ter tako dosegli še 2 zmago v prvenstvu. V 3. kolu prihodnjo nedeljo ob 16.00 uri kadeti gostujejo v Kočevju. Čestitke!

RK SVIŠ Ivančna Gorica : RD Ribnica 31:22 (16:15)

SVIŠ: Struna, Zajc (vratarja), Tekavčič 6, Bregar 8 (2), Kutnar Aljaž 7, Zaletelj 2, Zaman, Kutnar Matevž 2, Vidmar 4, Lesjak, Novak, Trček 1, Ropič 1.

Ribnica: Marn in Andolšek (vratarja), Paternus, Obrstar, Oražem 3, Šolaja 6 (1), Petek 2, Levstek 2, Gornik, Gorenc, Belaj, Čirović 9, Mestek, Ambrožič, Mihelič.

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)