Led je prebit – članska ekipa je uvodno tekmo državnega rokometnega prvenstva odigrala odlično in visoko zmagala na Škofljici. Odlično so začeli tekmo in v 10. minuti vodili s 4 zadetki prednosti (6:2), nato pa slabih 5 minut in Škofljica je s serijo 3:0 zmanjšala na gol zaostanka 6:5. Nato so naši fantje strnili vrste v obrambi in vztrajno višali prednost ter dvigovali nivo igre, tako da je bilo ob polčasu lepih 5 zadetkov prednosti 16:11. V 2. polčasu je njihova prednost od 35. minute dalje samo naraščala, tako da je v 42. minuti znašala visokih 9 zadetkov prednosti 23:14. Kljub visokemu vodstvu v obrambi niso popuščali, zaradi česar so dosegli veliko lahkih zadetkov iz protinapada, kar je psihološko slabo vplivalo na domačine. Tekmo so naši mirno pripeljali do konca in slavili kar z 12 zadetki razlike. Vse čestitke! Ekipa se je prikazala v zelo lepi luči; garali so v obrambi, v napadu naredili malo tehničnih napak in rezultat je tu. Velja omeniti še dobro opravljeno delo vratarjev, ki so zbrali 16 obramb, v napadu pa se je kar 10 od 13 igralcev vpisalo med strelce. Prihodnji petek 23. septembra ob 19.00 uri v dvorani OŠ Stična gostuje RK Cerklje. Že sedaj vabljeni, da spoznate letošnjo ekipo iz Ivančne Gorice.

ŠD Škofljica – RK SVIŠ Ivančna Gorica 20:32 (11:16)

Škofljica: Šega, Grum (vratarja), Dolinšek 2, Nered 1, Glavič 1, Pangerc 1, Žnidaršič 5, Purkart J, Zgonec, Vidmar 2, Furdi 4, Marolt 1, Lešek, Krese, Purkart K. Batinič 3.

SVIŠ: Slapničar, Pekec in Podržaj (vratarji), Tekavec 2, Bevec 1, Knez 3, Pirc, Zavodnik 6, Stopar S. 5, Ferkulj 4, Košir Matej 5, Pirnat, Krabonja 3, Stopar G. 1, Corel 2, Košir Matic.