Članska ekipa RK SVIŠ Ivančna Gorica je v 3. kolu državnega rokometnega prvenstva gostovala v Črnomlju in v letošnji sezoni še drugič zmagala na gostovanju, skupno pa trikrat, kar pomeni 6 osvojenih točk na svojem računu. Glede na to, da so Brežice izgubile na Škofljici, je SVIŠ s 6-timi točkami sam 1. na prvenstveni lestvici. Današnja tekma v Črnomlju ni bila lahko, saj so se domačini v 1. polčasu dobro postavili po robu naši ekipi, ki je do 5. minute sicer dvakrat vodila, nato pa so pobudo prevzeli Črnomaljci, ki so v 16. minuti vodili 9:7. Nato pa boljše nadaljevanje Ivančanov, ki so z delnim izidom 4:0 v 21. minuti povedli 11:9, ob polčasu pa je bila prednost enaka in vodstvo 15:13. Fantje so dobro začeli 2. polčas in v 36. minuti povedli za 4, 19:15, v 40. minuti pa celo za 5, 21:16. Zadnjih 20. minut SVIŠ-evci niso popuščali, saj se je Črnomelj uspel približati zgolj na 3 zadetke zaostanka. Do konca so fantje še malce pritisnili na plin, stisnili vrste v obrambi in prednost povečali na končnih 29:23, pri čemer so v 2. polčasu domačinom dovolili le 10 zadetkov. Vse čestitke za zmago in vodstvo na prvenstveni lestvici. Navijači – vabljeni, da podprete naše fante prihodnjo soboto ob 19.00 uri, ko v Ivančni Gorici gostimo Radeče, ki s 4 točkami zasedajo 4. mesto na lestvici.

RK Črnomelj – RK SVIŠ Ivančna Gorica 23:29 (13:15)

Črnomelj: Aupič, Bagarič in Peteh (vratarji), Husič, Koplan, Pezdirc 5, Lozar 1, Horvat 1, Ogulin , Štrucelj 2, Šeregi, Slobodnik 9, Weiss 2, Stariha 1.

SVIŠ: Slapničar in Pekeč (vratarja), Tekavec, Bevec, Knez, Pirc, Zavodnik 5 (1), Hrovat, Stopar Simon 9, Ferkulj 6, Košir Matej 3, Pirnat, Krabonja, Stopar Gašper, Corel 2, Košir Matic 4 (2).

(Skupno 136 obiskov, današnjih obiskov 1)