Ivanški rokometaši so z všečno in dopadljivo igro gladko dobili derbi 4. kola 1.B državne rokometne lige, s čimer so razveselili približno 250 gledalcev, ki so se zbrali v prijetni, domači dvorani OŠ Stična v Ivančni Gorici. Z rezultatom 36-25 (19-13) so premagali Radeče in s popolnim izkupičkom 4-ih zmag (8 točk) vodijo na prvenstveni lestvici. Prvih 10 minut tekme ni nakazovalo na gladko zmago SVIŠ-a, saj sta bili ekipi izenačeni (5:5). Nato pa so naši fantje dvignili nivo igre v obrambi in s hitro ter dopadljivo igro pričeli lomiti igralce Radeč, ki so bili prepočasni za tak tempo igre. Od 10. do 15.  minute je prednost narasla na +4 (10:6). Tudi v drugem delu 1. polčasa Ivančani niso popuščali, tako da so si v 27. minuti priigrali najvišjo prednost 7 zadetkov (17:10), ob polčasu pa je razlika znašala +6. Odlično so začeli tudi 2. polčas, dosegli 3 zaporedne zadetke, gostje pa nobenega, tako da so pobegnili na neunovljivih 9 zadetkov prednosti. S takim tempom so nadaljevali skozi celoten 2. polčas, pri čemer je imel trener Obajdin na razpolago lepo število razpoloženih igralcev, kar mu je zagotavljalo kvalitetno rotacijo brez popuščanja, ob tem pa se je kar 10 igralcev vpisalo med strelce. Ni kaj, še ena odlična predstava domačih rokometašev in vodstvo na prvenstveni lestvici. Pravi test za fante iz Ivančne Gorice sledi v petek ob 18.30 uri, ko v 5. kolu gostujejo v Ljubljani na Kodeljevem pri Slovanu, ki ima 6 točk in drži 4. mesto na lestvici. Ob takem pristopu in igri, lahko fantje zmagajo tudi na Slovanu, pri čemer verjamemo, da bodo pustili srce na igrišču. Vse čestitke za odlično igro tako v obrambi kot v napadu! Bravo!

RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Radeče Papir Nova 36-25 (19-13)

250 gledalcev; sodnici Crnojević-Kostecki (HRV)

SVIŠ: Slapničar (10 obramb), Pekeč (2 obrambi), Podržaj (1 obramba), Tekavec 4, Bevec, Knez 1 (1), Zavodnik 4, Hrovat 1 (1), Stopar Simon 3, Ferkulj 4, Košir Matej 5, Pirnat, Krabonja, Stopar Gašper 1, Corel 5, Košir Matic 8 (2).

Radeče: Kos (1 obramba), Rebevšek (3 obrambe), Stegne 3, Brečko, Zakošek, Hrovat 1, Kišek 1, Žičkar, Čajko 1, Jukič 4, Marušič 11, Zupanc, Dobravc 2, Gospodarič, Ernestl.