V nedeljo 16. 10. 2016 popoldan smo v dvorani OŠ Stična spremljali 3 tekme mladih selekcij RK SVIŠ Ivančna Gorica. Najprej so na parket stopili starejši dečki B, ki so se pomerili s Krškim. Naši fantje so pokazali da so boljši nasprotnik in so vodili skozi celotno srečanje in iz minute v minuto povečevali prednost na semaforju, na koncu pa gladko zmagali 40:25.

RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Krško 40-25

SVIŠ: Humar in Žurga Matevž (vratarja), Gole 6, Perko Blaž 3, Pirnat 1, Novak 1, Žurga Anže 2, Ceglar 1, Kompare 2, Metelko, Ropič 8, Vidmar 9, Batis 6, Slapničar 1.

Za tekmo starejših dečkov B smo videli pravi derbi kadetov med SVIŠ-em in TRIMO-m iz Trebnjega, ki ga je spremljalo približno 100 gledalcev, ki so glasno spodbujali igralce obeh ekip. Ivančani so odlično začeli in hitro povedli 3:1, nato pa nekaj tehničnih napak, kar so Trebanjci izkoristili in povedli 4:3. Do polovice 1. polčasa si nobeni ekipi ni uspelo priboriti prednosti, v drugem delu pa so bili nekoliko boljši gostje, ki so polčas dobili 17:14. V 6. minuti 2. polčasa je pri gostih tretjo izključitev dobil Jerlah, kar pa naši niso uspeli izkoristi. V 56. minuti je bil izid 25:26 za Trebnje, nato pa je bil pri naših izključen steber obrambe Matevž Kutnar, kar so gostje znali kaznovati in na koncu zmagati 25:28. Če povzamemo; gostje so bili za odtenek čvrstejši v obrambi, naredili so  manj tehničnih napak ter zgrešili manj zicerjev od naših in to je na koncu botrovalo njihovi zmagi. Smo pa vseeno lahko zadovoljni s predstavo obeh ekip in samo želimo si lahko še več takih tekem.

RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Trimo Trebnje 25-28 (14-17)

SVIŠ: Struna, Jeleninovski in Zajc (vratarji), Tekavčič 6, Košir 7, Bregar, Kutnar Aljaž 3, Zaletelj 4, Zaman, Kutnar Matevž 4, Vidmar 1, Lesjak, Trček, Ropič.

Za konec tekmovalnega vikenda smo videli tekmo mladincev z Metliko. Naši so več ali manj imeli tekmo pod nadzorom, saj so v 16. minuti vodili 10:4, ob polčasu pa 18:10. V 6. minuti 2. polčasa so vodili za 10 (22:12), nato pa nekaj nezbranosti in gostje so se v 55. minuti približali le na 2 zadetka zaostanka 27:25. Na koncu so naši pritisnili in zmagali 31:26.

RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Metlika 31-26 (18-10)

SVIŠ: Pekeč in Podržaj(vratarja), Robida 1, Pirc 4, Tekavčič 2, Hrovat 4, Košir Domen, Pirnat 5, Bregar, Kutnar Aljaž 2, Kastaneto 5, Zaletelj, Košir Matic 8, Kutnar Matevž.

Čestitke vsem ekipam! V tem vikendu smo pri selekcijah RK SVIŠ Ivančna Gorica doživeli prvi poraz, dosegli pa 5 novih zmag, tako da je bilanca v tej sezoni še vedno več kot odlična: 20 zmag in 1 samcat poraz. Bravo!

(Skupno 56 obiskov, današnjih obiskov 1)