V soboto 17. decembra je SVIŠ v zadnjem, 13. krogu jesenskega dela državnega prvenstva v 1.b ligi v derbiju kroga gostil 3-uvrščeno ekipo RK Krško. Gledalci (200), ki so v lepem številu napolnili dvorano OŠ Stična, so videli napeto in razburljivo predstavo, v kateri je padlo veliko število zadetkov. Tekmo so bolje začeli ivanški rokometaši, ki so narekovali tempo in vseskozi vodili s prednostjo enega do petih zadetkov prednosti, pri čemer je najvišja prednost znašala v 20. minuti +5. Pri domačih so bili v 1. polčasu strelsko zelo razpoloženi Matic Košir s 7 zadetki, Simon Stopar s 6-timi in Denis Zavodnik s 5-zadetki. Gostje se kljub zaostanku niso predajali in so uspeli do konca prvega polčasa razliko znižati samo na 2 gola zaostanka 21-19, kar je obetalo napet drugi polčas. 2. polčas so bolje začeli gostje in se približali samo na 1 gol zaostanka, vendar je bilo po 1-tih minutah nadaljevanja ponovno +4 za Ivančane (28-24). Od te minute dalje pa so gostje vztrajno zniževali razliko in uspeli v 51. minuti celo prvič voditi za 1 zadetek prednosti. Z zadetkom prednosti so vodili še v 54. minuti 32-33, nato pa so v infarktni končnici ivanški fantje iz sebe iztisnili zadnje atome moči, obrnili rezultat in na koncu slavili 38-35. Z 11-to zmago v državnem prvenstvu (22 točk)  so postali jesenski prvaki 1.b državne rokometne lige, za kar si zaslužijo vse čestitke. Na lestvici jim sledijo: Šmartno 20, Krim-Olimpija 19, Škofljica 18, Slovan, Krško in Brežice 17. Sledi zaslužen premor do 4. februarja, ko v 1. kolu nadaljevanju v Ivančni Gorici v derbiju gostuje 4. uvrščena Škofljica.

RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Krško 38-35 (21-19)

SVIŠ: Slapničar 7 obramb, Pekeč 4 obrambe, Podržaj (vratarji), Tekavec, Bevec 1, Knez 1, Zavodnik 8, Hrovat, Simon Stopar 11, Ferkulj 5, Pirnat, Krabonja, Gašper Stopar, Kastaneto, Corel 1, Matic Košir 11.

Krško: Kozole 6 obramb, Pajič, Škalički 6 obramb (vratarji), Zorič, Romih, Škafar, Sintič 7, Sobotič 5, Dragan 2, Kastelic 6, Grmšek, Novak, Glaser, Šiško, Vovk 7, Ban 8.

(Skupno 128 obiskov, današnjih obiskov 1)