Članska ekipa je v domači dvorani prišla do prve zmage v sezoni. Na pripravljalni tekmi so z rezultatom 34:24  premagali novega 1.B ligaša – RK Grosuplje. Ivančani so tekmo začeli brez Timoteja Kneza, ter Slavka Eraka, ki okreva po poškodbi. Domačini so v prvem polčasu prevladovali in tako na odmor odšli s prednostjo 6 zadetkov. V drugem polčasu je trener SVIŠ-a Sebastjan Obajdin začel menjavati igralce in tako pošiljal v igro tudi nekaj novincev. V nadaljevanju so domači narekovali svoj tempo in tako prišli na koncu tekme do prednosti z 10 goli prednosti.

Domači bodo naslednjo domačo tekmo igrali naslednji teden, ko bodo gostili turnir ERIMA CUP 2017, na katerem bodo poleg ekipe Sviša sodelovale še Slovenj Gradec, Dobova ter Škofljica.