S koncem lanske sezone se je zaključila igralska kariera tudi za tri igralce SVIŠA, ki so na tekmi proti Črnomlju s strani našega kluba prejeli tudi majhno pozornost.

Gašper Slapničar, Gašper Stopar in Jaka Ferkulj so igralske superge “obesili na klin” in tako zaključili igralsko kariero.  Medtem ko prva dva (začasno) ne boste več aktivna v rokometu, je Jaka postal pomembna okrepitev v strokovnem štabu članske ekipe (postal je pomočnik glavnega trenerja).

Vsi trije so bili pomembni členi našega kluba, zato se jim iskreno zahvaljujemo za ves prispevek, ki so ga dali RK SVIŠ Ivančna Gorica.

Gašper Stopar  (za RK SVIŠ je nastopal kar 13 sezon)
Prve prvenstvene nastope za mlade selekcije je naredil že v sezoni 1997/1998. Član kluba je ostal do sezone 2004/2005 po kateri se je preselil v RK Grosuplje iz katerega se je v sezoni 2012/2013 vrnil v matični klub kjer je tudi zaključil igralsko pot. Levo roki igralec je za člansko ekipo tekmoval 5 sezon (2012/2013 – 2016/2017). V tem obdobju je odigral: 104 prvenstvene (184 zadetkov), 11 pokalnih (22 zadetkov) in 38 prijateljskih tekem (93 zadetkov). Od tega je v treh prvoligaških sezonah odigral 78 tekem in dosegel 141 zadetkov. Za člansko ekipo je opravil 596 treningov.

Gašper Slapničar
Gašper je član kluba postal v sezoni 2003/2004 in v klubu prešel vse starostne selekcije na igralnem položaju vratarja. V sezoni 2009/2010 pa je že prvič nastopil za člansko ekipo. V tem obdobju je odigral: 127 prvenstvenih tekem na katerih je dosegel 1 zadetek, 11 pokalnih tekem in 74 prijateljskih tekem. Bil je član članske ekipe v treh prvoligaških sezonah, v katerih je odigral 55 prvenstvenih tekem. V osmih sezonah nastopanja za člansko ekipo je opravil 1113 treningov. Član različnih klubskih selekcij je bil 14 sezon. Gašper zaključuje aktivno športno pot.

Jaka Ferkulj
Zaradi poškodbe je odigral le del letošnje sezone in (zaradi poškodbe) zaključil igralsko pot. Grosupeljčan, ki je v klub prišel, kot pomembna okrepitev iz Dobove, se bo v novi sezoni vključil v strokovni štab članske ekipe.

Želimo vam uspešno nadaljno pot tako na osebni kot poslovni poti.

Prispevek pripravil Mitja

(Skupno 150 obiskov, današnjih obiskov 1)