Naša članska ekipa je odigrala tekmo petega kroga 1.B rokometne lige in po štirih zmagah tokrat prvič klonila. Boljši so bili rokometaši Slovenj Gradca.

Lanskoletni prvoligaši so tudi tokrat pričakali naše fante pred bučno in lepo polno dvorano. Gledalci so lahko videli izenačen prvi polčas, kjer so tempo rahlo narekovali domači igralci, vendar se našim niso odlepili za več kot zadetek ali dva. Na polčas sta ekipi tako odšli z rezultatom 12:10 v korist Slovenj Gradca.

V drugem polčasu so naši fantje lovili Korošce, kar jim je po 15 minutah igre tudi uspelo (izenačili na 17:17). Sledile so napete minute in igra “gol za gol” vse do 53. minute (20:20), ko so nato varovanci trenerja Uroša Šerbca naredili delni izid 5:0 in tako tekmo obrnili v svojo korist. Naši fantje so v zaključni minuti dosegli še en zadetek in postavili izid tekme 25:21.

Prvi strelec RK SVIŠa je bil Matej Košir, ki je dosegel 8 zadetkov, štiri zadetke pa je dosegel Simon Stopar. Pri domačih je 8 zadetkov dosegel Tomaž Grobelnik.

V prihodnjem tednu naše fante čakata kar dve tekmi, in sicer pokalna proti RD Herz Šmartno (v sredo), ter v soboto proti ekipi Brežic.

1. B slovenska liga, 5. krog
RK Slovenj Gradec 2011 : RK SVIŠ Ivančna Gorica 25:21 (12:10)
Slovenj Gradec, športna dvorana SG, 300 gledalcev, sodnika Aljoša Žibert in Miran Teršek
Slovenj Gradec: Bojič, Turinski; Orter, Gorenjak 2, J. Bulovič, F. Banfro 5, Grobelnik 8, Podstenšek, Beđeti 2, Pajt 1, Poklič 1, Lampret, Kresnik 3, Čapelnik, Yankovskyy 3,  Drobež
SVIŠ: Podržaj, Škorc, Pekeč; Tekavec 1, Knez, Zafran 2, Hrovat 1, Stopar 4, Matej Košir 8, Pirnat, Šemrov, Kutnar, Krabonja 2, Zlatnar, Bučar 1, Matic Košir 2
Sedemmetrovke: Slovenj Gradec  2 (2); SVIŠ 4 (6)
Izključitve: Slovenj Gradec 6 min; SVIŠ 10 min