Naša članska ekipa je odlično odigrala tekmo osmega kroga 1.B rokometne lige, kjer je z odličnim zaključkom z osmimi zadetki premagala ekipo Izole.

Zmaga proti Izoli pomeni šesta zmaga v letošnjem prvenstvu (od osmih tekem) in s tem drugo mesto na lestvici. Varovanci trenerja Aleksandra Polaka so, kljub prvemu zadetku Simona Stoparja, slabše pričeli tekmo. Gostje so namreč hitro za tem prešli v vodstvo z 1:3. Naši so nato v naslednjih minutah izenačili in od 15. minute naprej vodstva v prvem polčasu niso več izpustili iz rok. Tako sta ekipi na odmor odšli z rezultatom 11:9 v našo korist.

V drugem polčasu, vsaj v začetku, so se Primorci trudili ujeti naše, kar jim je v 41. minuti, s tremi zaporednimi zadetki Beganoviča uspelo in so izenačili na 15:15. Nato pa je sledila popolna prevlada naših fantov. Gostom iz Izole so do konca srečanja (v devetnajstih minutah) dopustili samo še sedem zadetkov, sami pa so jih dosegli kar 14 in tako so srečanje dobili z rezultatom 29:22.

Prvo strelsko ime te tekme je bil mladi Jakob Hrovat, ki je na svoj strelski račun naložil kar devet zadetkov, dva manj (7) pa je dosegel kapetan Simon Stopar. Pri gostih pa sta bila prva strelca Teo Beganovič in Urh Jakob Poberaj (oba sta zadela po sedemkrat).

Po koncu srečanja je misli o novi zmagi strnil danes odlični in mlad Jakob Hrovat: “Na začetku nismo igrali, tako kot smo se zmenili. Prihajali smo do »čistih« strelov, vendar je bila slaba realizacija iz zunanjih pozicij ter iz levega in desnega krila. Obrambo smo dobro igrali v prvem polčasu, borili pa smo se tudi zelo dobro skozi celotno tekmo. Na koncu smo tudi zasluženo dobili tekmo proti Izoli. Vsekakor bo treba našo igro nadgraditi do naslednjega tedna, ko igramo derbi proti Škofljici. Zelo se nam bo poznala odsotnost Bučarja (poškodba komolca). To bo za naše nasprotnike tudi zelo velik »handicap«”

1. B slovenska liga, 8. krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica : RD Izola 29:22 (11:9)
Ivančna Gorica, Dvorana OŠ Stična, 250 gledalcev, sodnika Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal
SVIŠ: Škorc (9 obramb), Pekeč (4 obrambe); Tekavec 1, Knez, Zafran 5,  Tekavčič 2, Hrovat 9, Stopar 7, Matej Košir 2 Pirnat, Kutnar, Krabonja, Corel, Zlatnar, Bučar 1, Matic Košir 4
Izola: Gregorič (1 obramba), Logar (11 obramb); Jurič 1, Mičovič, Smej, Božič 1, Beganovič 7, Žgavec, Vukovič 1, Peharc, Poberaj 7, König, Čolič 2, Stopar 3, Madžarevič, Milunovič
Sedemmetrovke: SVIŠ 4 (4); Izola 1 (1)
Izključitve: SVIŠ 4 min; Izola 12 min