Zadnja novembrska sobota je za našo člansko ekipo pomenila dvoboj proti ekipi Rudarja iz Trbovelj, kjer so si kapetan Simon Stopar in soigralci priigrali še osmo zmago.

Po lanskoletnemu porazu v Trbovlju, kjer si je naša ekipa zapravila možnost za napredovanje v višjo ligo, so bili fantje tokrat motivirani, da se gostom oddolžijo za tisti poraz. Hitro vodstvo z 3:0 je bil pravšnji pokazatelj, da si fantje želijo, da zmaga ostane doma. Odlična obramba na čelu z, danes ponovno, razpoloženim vratarjem Domnom Škorcem in v napadu Jakobom Hrovatom, je po 20. minutah prinesla prednost z 9:4. Gostje so nato do konca polčasa še dosegli nekaj zadetkov in ekipi sta na desetminutni počitek odšli z rezultatom 12:8 v našo korist.

V začetku drugega polčasa je naš voz povlekel kapetan in s svojimi zadetki ekipi prinesel prednost sedmih zadetkov (18:17). Kot bi ekipo ta prednost rahlo uspavala, so gostje pritisnili in se v 49. minuti približali na samo tri zadetke zaostanka (18:15). A to je bilo iz njihove strani vse, saj so do konca dosegli samo še dva zadetka. Trener Aleksander Polak je v zaključku ponudil priložnost nekaterim mlajšim, ki pa so prednost povečali in zmaga z 28:17 je ostala doma.

Danes velja pohvaliti oba vratarja (Domen Škorc 12 obramb in Denis Struna 3 obramnb) ter seveda odlično igro v obrambi fantov (sam 17 prejetih zadetkov). Prvi strelec tekme je bil tokrat kapetan Simon Stopar, ki je na svoj strelski konto vpisal dvomestno število zadetkov (10), tri manj (7) pa je dosegel Jakob Hrovat.

Domen Škorc, ki je danes ponovno odlično zaustavljal strele nasprotnikov, je ob novi zmagi povedal: “Zelo smo zadovoljni z našo današnjo igro, saj so bile to pomembne točke. Na koncu smo zmagali z enajstimi zadetki prednosti, kar je več kot odlična popotnica v nadaljevanju prvenstva. Današnja tekma niti ni bila tako lahka, saj je ekipa Rudarja zelo neugodna. ”

Naslednji dvoboj čaka našo člansko ekipo že v sredo, ko v našo dvorano v 1/16 finala pokala prihaja državni prvak RK Celje Pivovarna Laško.

1. B slovenska liga, 10. krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RD Rudar Trbovlje  28:17 (12:8)
Ivančna Gorica, Dvorana OŠ Stična, 200 gledalcev, sodnika Tomaž Kržan in Matic Romih
SVIŠ: Škorc (12 obramb), Pekeč, Struna (3 obrambe); Tekavec, Zafran 1,  Tekavčič 2, Hrovat 7, Stopar 10, Matej Košir 3, Pirnat, Šemrov, Krabonja, Kutnar 2, Zlatnar 1, Matic Košir 1, D. Košir 1
Rudar: Radulovič (7 obramb), Škrabar (1 obramba), Žibert; Polanec, Sendelbah 5, Kozinc 1, Novak 3, Frece, Kocijančič 2, Jager, Hočevar 2, Dekovič, Žagar, Draksler, Setnikar 1, Kozole 3,
Sedemmetrovke: SVIŠ 3 (3), Rudar 4 (8)
Izključitve:  SVIŠ 14 min, Rudar 8 min