Z zadnjo tekmo proti Dravi iz Ptuja se je za našo člansko ekipo zaključilo tekmovalno obdobje v letu 2017. Naši fantje so se iz Ptuja vrnili s točko in tako ostajajo neporaženi še na osmi zaporedni tekmi.

Prvi polčas je pripadel domačinom (kljub boljšemu začetku naših fantov), in sicer po zaslugi odličnega drugega dela, ko so med 16. in 26. minuto povsem onemogočili naše ter si z delnim izidom 7:2 priigrali večjo prednost (15:10). A se naši fantje vsekakor niso predali in do konca polčasa zaostanek zmanjšali ter tako na odmor odšli z zaostankom treh zadetkov (17:14).

Odličen zaključek prvega dela so prenesli še v začetek drugega, vrnili domačinom “milo za drago” in z delnim izidom 1:7 povedli z 19:21. Gledalci v dvorani Ljudski vrt so v naslednjih minutah lahko spremljali izenačeno ter napeto igro. Domačini so bili proti koncu dvoboja učinkovitejši, ter šest in nato štiri minute pred koncem še vodili za tri zadetke (30:27 in 32:29). A se kapetan Simon Stopar in soigralci ponovno niso predali. Strnili so svoje vrste v obrambi, v napadu zadevali ter domačine s tremi zaporednimi zadetki ujeli. V napeti končnici so domačini nato povedli za zadetek, a je Simon Stopar, s svojim osmim zadetkom, izid poravnal na 33:33, kar je bil tudi končni rezultat srečanja.

Naši fantje so koledarsko leto tako zaključili z osvojeno 22. točko na trinajstih tekmah, kar jih uvršča na vrh lestvice po jesenskem delu 1.B rokometne lige.

Podobno kot pretekle tekme, sta bil tudi tokrat najučinkovitejša kapetan Simon Stopar (8 zadetkov) ter Jakob Hrovat (7 zadetkov). Pri gostih pa je osem zadetkov dosegel Domen Rožman.

Naše fante čaka v naslednjih tednih tekmovalni premor, saj se bo v mesecu januarju na Hrvaškem odvijalo evropsko prvenstvo v rokometu. Naslednja tekma naše članske ekipe bo tako v soboto 03.02.2017, ko odhajajo na gostovanje v Črnomelj.

1. B slovenska liga, 13. krog
RK Drava Ptuj – RK SVIŠ Ivančna Gorica 33:33 (17:14)
Ptuj, Dvorana Ljudski vrt, 110 gledalcev, sodnika Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal
Drava: S. Žuran (11 obramb), Polutnik; Mlač-Černe 1, Reisman 4, Kransič 3, Rožman 8, Bračič 1, Gregorc 2, Blažič, Budja 4, Falež, Bedrač 1, Koštomaj 4, Krajnc, M. Žuran, S. Krabonja 6
SVIŠ:
Škorc (4 obrambe), Pekeč (1 obramba), Struna; Tekavec 6, Zafran 4,  Tekavčič, Hrovat 7, Stopar 8, Matej Košir, Pirnat, Šemrov, Bregar, N. Krabonja 4, Kutnar, Matic Košir 4, D. Košir
Sedemmetrovke: Drava 0 (1); SVIŠ 3 (4)
Izključitve: Drava 4 min; SVIŠ 2 min