Za našo člansko ekipo je izjemna tekma oziroma derbi vodilnih ekip 1.B rokometne lige, kjer so fantje v drugem polčasu nadoknadili pet golov zaostanka in prišli do pomembne zmage v boju za 1. ligo.

Varovanci trenerja Aleksandra Polaka so izredno slabo pričeli srečanje, medtem ko so gostje, na krilih izvrstnega vratarja Šege, pričeli ravno nasprotno – torej odlično. Posledica tega je bilo tudi visoko vodstvo varovancev trenerja Aleša Repine, ki so v 18. minuti vodili z 4:9. A naši fantje se niso dali, hitro naredili delni izid 1:4 in ob pomoči obramb Davida Pekeča znižali na 9:10. Polčas so vseeno dobili gostje z 10:12, a naši fantje so se zbudili in pridobili potrebno samozavest.

Začetek drugega polčasa so naši pričeli bolje kot na začetku tekme. Počasi in zanesljivo so lovili goste in v 40. minuti prvič na tekmi izenačili (17:17). Stvari je, v teh minutah, v svoje roke vzel, ko drug kot kapetan, Simon Stopar. Polna dvorana OŠ Stična je do 45. minute še videla igro gol za gol, a nato pa so od 46. minute naprej lahko uživali v izjemnih zadetkih in podajah naših fantov. Rezultat 20:20 so domači igralci preobrnili v vodstvo z 25:21 in nato do konca srečanja prednost izkušeno zadržali. Rezultat 28:25 je pomenil, da sta dve točki ostali doma in da je naša ekipe še korak bližje prvi ligi.

Ponovno je bil prvi strelec ekipe kapetan Simon Stopar, ki je kar enajstkrat (11) zatresel mrežo nasprotnih vratarjev. Pri šestih (6) zadetkih pa se je ustavil Luka Zafran, ki je bil izbran tudi za igralca tekme. Pri gostih je osemkrat zadel Jan Pucelj.

Po koncu izredno napetega dvoboja najboljših ekip je misli strnil Luka Zafran: “Tekma je bila izredno težka. Po dveh slabših predstavah, smo bili odločeni, da pred polno dvorano pokažemo, da smo še vedno pravi. Prvi polčas smo začeli slabše, imeli smo slabo realizacijo. Vedeli smo, da moramo to v drugem polčasu popraviti in uspelo nam je. Obenem smo v obrambi zaigrali še bolje, vratar je obranil nekaj pomembnih strelov in zmaga je ostala doma.”

1. B slovenska liga, 22. krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 28:25 (10:12)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 500 gledalcev, sodnika Jože Humek in Rok Škvarč
SVIŠ: Škorc (5 obramb), Pekeč (5 obramb), Podržaj (1 obramba); Tekavec, Knez 1, Zafran 6, Hrovat 2, Stopar 11, Matej Košir 4, Pirnat 1, Krabonja 2, Zlatnar, Erak,  Bučar 1, Matic Košir, Ferkulj
Škofljica: Šega (8 obramb); Štavar (1 obramba); Nered 1, Pangerc 1, Grojzdek 2, Regner, Žnidaršič 1, Furdi 4, Zgonec, Krivic, Topolovec 2, Vidmar 3,  Marolt, Lešek 2, Demšar 1, Pucelj 8
Sedemmetrovke: SVIŠ 2 (6); Škofljica 5 (6)

14. RK GROSUPLJE 22 4 3 15 598 : 663 (0:0) 11 (0) 0

Sponzor tekme je bilo podjetje VitaTerm  d.o.o. iz Ivančne Gorice, ki je uvoznik in distributer za klimatske naprave in toplotne črpalke Mitsubishi in Sinclair: