Naša članska ekipa je ta vikend gostovala v dvorani Polaj Trbovlje, pri ekipi Rokometno društvo Rudar, in žal zabeležila svoj tretji letošnji poraz.

Iz Trbovelj se, podobno kot lani, ponovno vračamo praznih rok. Fantje so se borili, a so bili danes domačini boljši. Sam začetek je nakazoval, da bo napeto srečanje in igra “gol za gol.” A je bila takšna igra le do 17. minute (rezultat 9:9), ko so domačini z delnim izidom 8:3 našim pobegniti na 17:12 in naredili pomembno razliko v današnjem dvoboju. Naši so se zbrali in domačine  uspeli umiriti, da niso pobegnili na večjo razliko. Polčasa se je tako končal z rezultatom 20:16 v korist Rudarja.

Po prihodu iz garderob so naši fantje v drugem delu pričeli z željo domačine ujeti in znižati zaostanek. Po 12. minutah drugega polčasa so se naši fantje približali na 23:21. A so nato domačini ponovno napravili delni izid in našim fantom pobegnili na visoko prednost šesti zadetkov. Naši se niso predali, domačine lovili a je na koncu žal zmanjkalo časa in energije. Rokometaši Rudarja so dvoboj dobili z rezultatom 32:30.

Pri naših je šestkrat (6) zadel Matej Košir, zadetek manj (5) pa je dosegel Luka Zafran. Pri domačinih pa je devetkrat (9) zadel Žan Gjerek.

Naslednji dvoboj naših fantov bo naslednjo soboto, ko v našo dvorano OŠ Stična prihaja trenutno drugo uvrščena ekipa RK DOL TKI Hrastnik. Dvoboj bo v soboto, 21. aprila 2018, ob 19.00.

1. B slovenska liga, 23. krog
RD Rudar Trbovlje – RK SVIŠ Ivančna Gorica 32:30 (20:16)
Trbovlje, športna dvorana Polaj, sodnika Tomislav Pajič in Matjaž Pirc
Rudar: Škrabar, Radulovič (14 obramb); Polanec, Gjerek 9, Sendelbah 7, Kozinc, Novak 3, Frece, Kocijančič 1, Hočevar 7, Bučar 3, Dekovič, Žagar, Draksler, Kavčič 1, Kozole 1
SVIŠ: Škorc (8 obramb), Pekeč (2 obrambi), Podržaj; Tekavec 2, Knez 2, Zafran 5, Hrovat 1, Stopar 2, Matej Košir 6, Pirnat 2, Krabonja 2, Erak 4, Bučar, Matic Košir 2, Ferkulj 2
Sedemmetrovke: Rudar 0 (4) ; SVIŠ 6 (8)
Izključitve:  Rudar 8 min; SVIŠ 8 min