Naša članska ekipa je odigrala zadnjo tekmo sezone 1.B rokometne lige in si z zmago nad Dravo iz Ptuja priigrala naslov prvaka 1.B rokometne lige ter nastop v prvi slovenski rokometni ligi.

Odločilna tekma za preboj med elito je prinesla odlično vzdušje v naši dvorani OŠ Stična. Dogajanje pred dvorano in polna dvorana pa je fante še bolj motiviralo, da na tej tekmi ne sme priti do presenečenja. Stvari so takoj vzeli v svoje roke (gostje namreč na tekmi niso vodili niti enkrat) in hitro povedli. Igralci Drave so v prvih minutah še sledili našim, tako da so si kapetan Simon Stopar in soigralci malce večjo prednost (10:5) priigrali ob vstopu v drugo četrtino tekme. Slabše minute naših fantov so botrovale, da so se gostje približali na samo dva zadetka zaostanka (10:8). A to je bilo tudi največ kar so Ptujčani danes lahko storili, varovanci našega trenerja Aleksandra Polaka, so hitro prestavili v višjo prestavo, ponovno povečali prednost in polčas dobili z 16:12.

V drugem polčasu pa povsem prevlada naše ekipe. Z delnim izidom 11:1 se je prednost povečala na dvomestno razliko 27:14 in Polak je tako v zadnjih petnajstih minutah dal priložnost igralcem, ki sicer igrajo manj. A navdušenje v dvorani ni nič kaj pojenjalo. Jaka Ferkulj in Aljaž Bučar sta poskrbela za atraktivne zadetke, v vratih sta blestela, najprej David Pekeč in v zadnjih minutah še David Podržaj, in prednost je do konca srečanja narasla na visokih 15 zadetkov. Tako smo zmagali z rezultatom 34:19 in si zagotovili naslov prvaka 1.B rokometne lige ter seveda igranje v prvi slovenski rokometni ligi v sezoni 2018/19.

Veselje v dvorani se je tako pričelo, polna dvorana je pozdravila naše šampione, ki so celo sezono garali za ta cilj. In ga zasluženo dosegli. Čestitke fantje!

Prvi strelec je bil, kdo drug kot kapetan, Simon Stopar, ki je sedemkrat zatresel mrežo nasprotnih vratarjev, zadetek manj (6) pa je dosegel Matic Košir.

Matic Košir, je po tem novem zgodovinskem uspehu kluba, vendarle uspel povedati nekaj besed: “Celo sezono smo garali za ta en cilj in na koncu nam je uspelo. Vsi smo veseli, zadovoljni, občutek je res dober. Težko je kaj več reči po takem uspehu, veselje je res nepopisno. Se pa že veselimo prihodnje sezone in igranje med elito.”

1. B slovenska liga, 26. krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Drava Ptuj 34:19 (16:12)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 500 gledalcev, sodnika Bojan Brecelj in Dušan Deržek
SVIŠ: Škorc (8 obrambe), Pekeč (4 obrambe), Podržaj (1 obramba); Tekavec 2, Knez 2, Zafran 3, Hrovat 5, Stopar 7, Matej Košir 3, Pirnat, Krabonja 2, Zlatnar, Erak,  Bučar 1, Matic Košir 6, Ferkulj 3
Drava: Polutnik (7 obramb), S. Žuran; Osterc, Mlač-Černe 3, Maroh 3, Bračič. Sabo, Rožman, Falež, Bedrač 3, Koštomaj 4, Krajnc 1, M. Žuran 5, Krabonja,

14. RK GROSUPLJE 26 4 3 19 690 : 779 (0:0) 11 (0) 0

Sponzor tekme je AVTOHIŠA PAN-JAN iz Ivančne Gorice (www.panjan.si), ki vam nudi vse storitve s področja avtomobilizma. Od prodaje vozil znamke KIA in ŠKODA, do prodaje rabljenih vozil. Nudijo servisno delavnico za kvalitetno vzdrževanje, cenilno mesto, avtokleparstvo in avtoličarstvo za vse znamke vozil, tehnične preglede, zavarovanja in registracije vozil in še bi lahko naštevali.

(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)