Pretekli vikend se je v naši dvorani OŠ Stična ponovno odvijal no rokometni praznik. Soboto in nedeljo ste lahko ljubitelji rokometa namreč spremljali najboljše kadete Slovenije v sezoni 2017/18.

Naša kadetska ekipa je osvojila drugo mesto in tako postala podprvak Slovenije za sezono 2017/2018. V sobotnem delu sta bila na sporedu dve polfinalni tekmi, in sicer najprej med ekipama Loke in Celje ter v večernem terminu še med našo ekipo SVIŠa in Gorenja iz Velenja.

V prvem polfinalu je lepo polna dvorana videla napet dvoboj med prvo uvrščeno ekipo polfinalne skupine B (Celje) in drugo uvrščeno ekipo skupina A (Loka). Ločani so hitro povedli proti Celjanom (s 0:3) in prednost pred prvimi favoriti turnirja držali večino tekme. Polčas so dobili z dvema zadetkoma prednosti (10:12), a v začetku drugega dela padli, kar so Celjani izkoristili ter z delnim izidom 4:0 povedli z 17:15. Ločani so nato z istim delnim izidom preobrnili rezultat in sedem minut pred koncem vodili s tremi zadetki prednosti (20:23). Nato pa je sledil popoln padec loške ekipe in do konca tekme so fantje dosegli samo še en zadetek. (Celjani pa osem) in tako so Celjani  dobili prvi polfinalni dvoboj z 28:24.

V drugem polfinalu, ki so ga domači navijači nestrpno pričakovali pa sta se pomerili prvo uvrščena ekipa polfinalne skupine A (SVIŠ) in drugo uvrščena ekipa skupina B (Velenje). Tudi ta polfinale je postregel z napetim dvobojem za finalno vstopnico. Naši domači fantje so vodili skozi celotno srečanje, a se gostje nikakor niso pustili in več čas dihali za ovratnik našim fantom. Čeprav gostje niso niti enkrat na tekmi vodili, so imeli naši nemalo težav z velenjskimi igralci. Izredno živčno srečanje je dalo piko na i tudi pred zadnjo četrtino srečanja, kjer se je zgodila tehnična težava v dvorani in prišlo je izpada elektrike. Ekipi sta (s strinjanjem obeh ekip in delegatke Rokometne zveze Slovenije) nadaljevali. Šok je bolj koristil naši ekipi (čeprav sta obe igrali pod istimi pogoji) in fantje so s štirimi zaporednimi zadetki prišli do prednosti plus 6 (25:19). Dvoboj je bil tako odločen, naš trener Aleksander Polak pa je ponudil priložnost tudi ostalim fantom. Po zadnjem sodnikovem žvižgu je semafor v dvorani kazal rezultat 33:27 v našo korist.

V nedeljskem prvem dvoboju sta se za bronasto medaljo pomerili poraženi ekipi prvega tekmovalnega dne – Urbanscape Loka proti Gorenju iz Velenja. Dvoboj so dobili rokometaši Loke, ki so po začetnih izenačenih minutah nato prevzeli pobudo in prednost držali do konca. Velenjčani so se sicer pred koncem približali na minimalni zaostanek, a so bili Ločani zbrani ter zmagali z 29:26. Tako so osvojili končno tretje mesto v Sloveniji.

Za tem dvobojem pa je bilo vse pripravljeno na srečanje najboljših dveh ekip letošnje sezone kadetskega tekmovanja – med ekipama Celja in našo ekipo SVIŠa. Polna dvorana (z udeležbo župana Dušana Strnada in podžupana Tomaža Smoleta – iz občine Ivančna Gorica) je tako videla dvoboj (do te tekme) dveh neporaženih ekip. Celjani so takoj prevzeli pobudo in narekovali tempo dvoboja. Naši so poskušali Celjane ujeti, a so ob koncu prvega dela z nekaj napakami dopustili Celjanom da so pobegnili na prednost petih zadetkov (17:12). To priigrano prednost so zanesljivo držali tekom drugega dela (kljub nekajkratnim poskusom naših) in tako zasluženo osvojili naslov kadetskega državnega prvaka. Končni rezultat 31:35 je pomenil, da so naši fantje osvojili srebrno medaljo in tako postali podpravki Slovenije.

Naša generacija letnika 2001 in mlajši, ki se je v šestih letih še petič uvrstila na finalni turnir, je dosedanjemu izkupičku – trije naslovi državnih prvakov in enkrat 2. mesto – tako dodala še eno drugo mesto. Impresivni podatki te generacije. Čestitke, fantje!

Izbrana je bila tudi najboljša postava turnirja, kjer sta bila izbrana dva naša igralca (Matevž Kutnar in Matevž Tekavčič) ter najboljši posamezniki, kjer je naziv najboljšega igralca turnirja (MVP) pripadel našemu Matevžu Tekavčiču. 

Igralci RK SVIŠ Ivančna Gorica, ki so osvojilo srebrno medaljo so:
Jan Strmšek Matevž Tekavčič Domen Košir Denis Struna Anže Zajc Gašper Gole Ambrož Bregar Blaž Perko Matevž Kutnar Klemen Lesjak Matic Ropič Simon Vidmar Mark Pirnat Nejc Batis Nejc Ropič Matevž Žurga
Strokovno vodstvo: Aleksander Polak (trener); Gašper Mamilovič (vodja moštva) in Simon Stopar (pomočnik trenerja)
Najboljši posamezniki turnirja:
Vratar: Jernej Mlakar (RK Celje Pivovarna Laško)
Strelec: Lenart Klemenčič (RD Urbanscape Loka) – 19 zadetkov
Igralec (MVP): Matevž Tekavčič (RK SVIŠ Ivančna Gorica)

Najboljša sedmerica turnirja:
Jernej Mlakar (RK Celje Pivovarna Laško)
Matevž Kutnar (RK SVIŠ Ivančna Gorica)
Filip Rakita  (RK Celje Pivovarna Laško)
Lenart Klemenčič (RD Urbanscape Loka)
Nik Čirovič (RK Celje Pivovarna Laško)
Peter Šiško (RK Gorenje Velenje)
Matevž Tekavčič (RK SVIŠ Ivančna Gorica)

 

Zaključni turnir pokala Slovenije, KADETI
Nedelja 20. maj 2018
FINALE
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Celje Pivovarna Laško 31 :35 (12-17)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 500 gledalcev, sodnika Mitja Smolnik in Matija Knez
SVIŠ: Strmšek, Struna, Zajc; Tekavčič 9, Gole, Bregar 2, Perko, M. Kutnar 2, Lesjak, Košir 9, M. Ropič 2, S. Vidmar 4, M. Pirnat 2, Batis, N. Ropič 1, Žurga
Celje: Mlakar, Gaberšek; Zupanc, Hohnjec 1, Blagotinšek 5, Pelko 3, Puc, Kocjančič 5, Rakita 10, Šuntner, Čirović 10, Ofentevšek, Kačičnik, Knez 1, Kuhar, Bukovšek
Sedemmetrovke: SVIŠ  5 (6), Celje 1 (3)
Izključitve: SVIŠ 2 min, Celje 10 min

Tekma za tretje mesto
RD Urbanscape Loka –
RK Gorenje Velenje 29 :26 (15.11)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 400 gledalcev, sodnika Denis Arlič in Vili Knez
Loka: Božnar, Vavpotič; Jakac, Primožič, F. Košir, Pokorn 2, Šilc, Čebular, M. Košir 1, Pogačar 4, Klemenčič 11, Berce 3, Kalan 4, Matevž Jugovic, Strehar 4, Matic Jugovic
Gorenje: 
Husejnovič, Radivojevič; Radšel, Ograjenšek 5, Mrkaljevič, Mazaj 4, Mlivič 1, Šmigoc, Šiško 10, Flis, Hudovernik 3, Hojnik, Starc 1, Aubreht, Mrkonjič 1, Smajlovič 1
Sedemmetrovke: 
Loka 2 (2); Gorenje 1 (3)
Izključitve: 
Loka 6 min, Gorenje 4 min

Sobota, 19. maj 2018
Polfinale
RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Gorenje Velenje 33:27 (15:14)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 500 gledalcev, sodnika Boštjan Žitnik in Dominik Majer
SVIŠ: Strmšek, Struna, Zajc; Tekavčič 3, Gole, Bregar 3, Perko, M. Kutnar 8, Lesjak 1, Košir 7, M. Ropič, S. Vidmar 5, M. Pirnat, Batis, N. Ropič 6, Žurga
Gorenje: 
Husejnovič, Verboten; Hojnik, Ograjenšek 2, Koren, Mlivič, Šmigoc, Šiško 8, Štefl, Hudovernik 5, Zulić, Starc 2, Aubreht 1, Mrkonjič 3, Smajlovič 1, Mazaj 3
Sedemmetrovke: 
SVIŠ 4 (5); Gorenje 2 (5)
Izključitve:
SVIŠ 10 min, Gorenje 8 min

RD Urbanscape Loka – RK Celje Pivovarna Laško 24:28 (10:12)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 400 gledalcev, sodnika Mirko Palacković in Ozren Backović
Loka: Božnar, Vavpotič; Jakac, Primožič 1, F. Košir, Pokorn 1, Šilc, Čebular, M. Košir 1, Pogačar 4, Klemenčič 8, Berce 2, Kalan 2, Matevž Jugovic, Strehar 54, Matic Jugovic
Celje: Mlakar, Gaberšek; Šeško, Hohnjec 3, Blagotinšek 2, Pelko 2, Puc, Kocjančič 5, Rakita 5, Šuntner 1, Čirović 8, Ofentevšek, Kačičnik 1, Knez, Kuhar, Bukovšek 1
Sedemmetrovke: 
Loka 0 (3); Celje 6 (8)
Izključitve: 
Loka 14 min, Celje 14 min

Prispevek pripravil Mitja
Foto: Urh Pirc

(Skupno 234 obiskov, današnjih obiskov 1)