Članska ekipa je odigrala prvo prijateljsko tekmo pred pričetkom sezone 2018/19 in zmagala proti ekipi MRK Krka.

Trener Aleksander Polak je na prvi tekmi lahko računal na vse igralce ter tudi na vse štiri novince. Uvodne minute prijateljskega srečanja so sicer pripadle gostom iz Novega mesta, a so vodili zgolj z rahlo razliko zadetka ali dveh. Naši člani so preobrat storili v zadnjem delu prvega polčasa (za nekaj pomembnih obramb je poskrbel Vencelj) ko so Novomeščane ujeli in povedli ter polčas dobili z 19:17. V drugem delu so prednost še naprej držali in so jih varovanci trenerja Mirka Skoka ujeli (tik pred koncem tudi povedli). Naši fantje so se zbrali in povedli nato že s tremi zadetki prednosti (33:30), dvoboj pa na koncu dobili z 34:33.

Prijateljska tekma
RK SVIŠ Ivančna Gorica – MRK Krka Novo mesto 34:33 (19:17)
Strelci za SVIŠ: Tekavec 3, Knez 1, Zafran 2, Fink 2, Grojzdek 2, Hrovat 3, Stopar 8, Matej Košir 1, Krabonja 2, Matic Košir 4, Prinat 1, Željko 2, Bučar 1, Kutnar 2
Vratarji: Škorc 4 obrambe, Vencelj 5 obramb, Pekeč 2 obrambi
Strelci za Krko: L. Rašo 2, Bevec 1, Didovič 3, Okleščen 4, Pršina 6, Jakše 5, Klemenčič 1, D. Rašo, Papež 7, Kukman 2, Matko 1

Naslednji dvoboj našo člansko ekipo čaka ta četrtek, ko v našo dvorano OŠ Stična prihaja avstrijski Ferlach, kjer njihov dres nosi kar nekaj slovenskih igralcev (Ratajec, Kleč, Golčar, Ošlovnik, Mujanović, …)


Prispevek pripravil Mitja

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)