Naša članska ekipa je z zmago nad Rudarjem v 1/16 finala pokala Slovenije prekinila “urok” dvorane Polaj, saj v zadnjih dveh sezonah tam nikakor ni uspela zmagati.

Tokrat so varovanci trenerja Aleksandra Polaka zanesljivo premagali sedmo uvrščeno ekipo 1.B slovenske rokometne lige. Po dveh zaporednih porazih proti Rudarju v sezonah 2016/17 in 2017/18, so fantje tako le uspeli zmagati v dvorani Polaj pokazali, da zmorejo zmagovati.  Čeprav končni rezultat 26:29 ni realen pokazatelj zanesljive zmage, so naši fantje narekovali temo tri četrtine tekme. Domačini so sicer srečanje bolje odprli in z vodstvom 2:0 nakazali, da želijo pripraviti presenečenje v pokalu. Po enajstih minutah so še držali prednost dveh zadetkov, nato pa je sta Grojzdek in Knez preobrnila rezultat in naši fantje so prvič na srečanju povedli. Sledilo je še nekaj izenačenih minut, končnica polčasa pa je pripadla naši ekipi, ki so ga dobili z rezultatom 14:18. 

V drugem delu tekme so naši še stopnjevali tempo in prednost zvišali na osem zadetkov (15:23 v 41. minuti in 20:28 v 52.minuti). Visoka prednost proti domačinom je našega trenerja Aleksandra Polaka prepričala, da je v zadnjih minutah priložnost ponudil tudi mlajšim igralcem, tako da so domačini s petimi zaporednimi zadetki izničili visoko prednost. Rezultat na semaforju se je po šestdesetih minutah tako ustavil pri 26:29 v našo korist. 

Tokrat so si naši fantje zadetke enakovredno razporedili čez celotno ekipo, največ (pet) pa sta jih dosegla Matej in Matic Košir.

Žreb osmine finala pokala Slovenije bo v četrtek 13. decembra 2018, ob 11. uri v prostorih RZS. 

Pokal Slovenije, 1/16 finala
RD Rudar – RK SVIŠ Ivančna Gorica 26:29 (14:18)
Trbovlje, Dvorana Polaj, 75 gledalcev, sodnika Bojan Brecelj in Dušan Deržek
Rudar: Radulovič, Škrabar, Krajnc; Polanec 1, Gjerek 1, Kozinc 1, Kavčič, Bizjak 2, Hočevar 7, Bučar 3, Dekovič, Žagar, Novak 5, Draksler 1, Setnikar 1, Kozole 4
SVIŠ: 
Škorc, Vencelj; Knez 4, Zafran 3, Fink 3, Grojzdek 3, Tekavčič, Hrovat, Stopar 1, Matej Košir 5, Pirnat 1,  Kutnar 2, Krabonja 2, Željko, Bučar 1, Matic Košir 5, 
Sedemmetrovke: Rudar  4 (5); SVIŠ 0 (0)
Izključitve: Rudar 5 min; SVIŠ 8 min

Prispevek pripravil Mitja

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)