Naša članska ekipa je v svoji dvorani pripravila novo presenečenje, in sicer je osvojila točko proti četrto uvrščeni ekipi RK Maribor Branik.

Gostje so prišli v našo dvorano OŠ Stična kot favoriti, a domov odhajajo samo z eno točko. Sodeč po poteku tekme pa smo na koncu mi izgubili točko (osvojeni dve točki za zmago op.p). Ekipi sta dvoboj odprli izenačeno, in sicer z rahlo prednostjo gostov vse do šeste minute. Nato je “na sceno” stopila naša ekipa in prevzela primat na igrišču. Kapetan Simon Stopar in soigralci so napravili delni izid 10:1 in tako iz zaostanka 4:5 prešli v vodstvo z 14:6. V teh trenutkih je trener Aleksander Polak želel spočiti nosilce igre, kar so gostje izkoristili in se nam do konca polčasa povsem približali. Rezultat po tridesetih minutah je bil tako 15:13 v našo korist.

A naših fantov to ni zmedlo. Po prihodu iz garderob so še naprej igrali odlično, s to razliko da so prednost tokrat počasi višali. Štirinajst minut pred koncem so naši fantje vodili z  rezultatom 25:20. Gostje so se, tudi po zaslugi vratarja Đurice, v naslednjih šestih minutah prebudili in se našim približali na zadetek zaostanka (25:26). Sledile so živčne in napete zadnje minute, kjer je, najprej 30 sekund pred koncem, Nejc Krabonja popeljal naše do vodstva z 29:28, a je 10 sekund pred koncem izenačil Stefan Žabič in postavil izid tekme 29:29.

Pri naših je bil strelsko izredno učinkovit Matic Košir, ki je zadel kar enajstkrat (11), tri zadetke manj (8 golov) pa je dosegel kapetan Simon Stopar.

Našo člansko ekipo do konca rednega dela čakata še dve tekmi, in sicer v soboto (9. marca) v gosteh pri ekipi RIKO Ribnice ter teden dni kasneje (16. marca) še doma proti ekipi Gorenje Velenje.

Matic Košir (RK SVIŠ Ivančna Gorica): “Danes smo si zagotovo zaslužili zmago in s tem dve točki, saj smo vodili skozi celotno srečanje. Bili smo boljši od Maribora, a smo z lasnimi napakami goste večkrat vrnili nazaj v igro. Na koncu bi morali osvojiti dve točki, dali smo vse od sebe, a sreča ni bila na naši strani.”

Andraž Velkavrh (RK Maribor Branik): “Vedeli smo, kam prihajamo, vedeli smo da sta tukaj točke izgubila tako Trebnje kot Koper, ki sta naša konkurenta. Vsaka tekma je v ligi NLB je poglavje zase in vsak lahko vsakega premaga. Če pogledamo potek srečanja, smo na koncu mi iztržili točko, pred tekmo pa mislim da noben ne bi tega podpisal.”

1.NLB liga, dvajseti krog
RK SVIŠ Ivančna Gorica
– RK Maribor Branik 29:29 (15:13)
Ivančna Gorica, športna dvorana OŠ Stična, 400 gledalcev, sodnika Jože Humek in Rok Škvarč
SVIŠ: Škorc (9 obramb), Vencelj (1 obramba), Knez 2, Zafran 2, Fink, Grojzdek, Tekavčič, Hrovat, Stopar 8, Matej Košir 2, Pirnat, A. Kutnar, Krabonja 4,  Matic Košir 11, D. Košir, S. Vidmar
Maribor: Đurica  (5 obramb), Simonič (2 obrambi); Žabič 3, Planinšek, Celminš 2, Marušič 6, Sok, Jerenc 1, Velkavrh 5, Ranevski, Budja 1, Jerebie 1, Golik 1, Buneta 3, Štumpfl 6,
Sedemmetrovke:  SVIŠ 4 (4), Maribor 1 (2)
Izključitve: SVIŠ 4 min; Maribor 12 min