Naša članska ekipa je dosegla še drugo zaporedno zmago v novi sezoni prvobeligaškega tekmovanja, tokrat so zmagali na gostovanju v Radečah.

Po začetnih tekmah so ponovno na zmagovalnem tiru, pred njimi pa dve domači tekmi (Črnomelj in Ljubljana). Varovanci trenerja Aleksandra Polaka in domačega trenerja Uroša Privška so izenačeno odprli srečanje četrtega kroga 1.B lige. Po igri gol za gol so se naši v 11. minuti, z dvema zaporednima zadetkoma Denisa Zavodnika, prvič na tekmi odlepili za tri zadetke prednosti (4:7). Gledalci v radeški športni dvorani so nato videli lovljenje zaostanka domačih za našo ekipo, a jim ni uspelo. najbližje so bili v 20. minuti ko se se približali na zadetek zaostanka (10:11). Nato je sledil ponovni napad naših, ki so si od odmora med obema polčasoma priigrali pet zadetkov prednosti (14:19).

Po prihodu iz garderob so naši ponovno pritisnili in prvič na tekmi prišli do sedmih zadetkov prednosti (15:22 v v 33. minuti). Kot da bi naše fante visoka prednost uspavala, so gostje to izkoristili in počasi iz minute v minuto zaostanek nižali. Tako so v 44. minuti prišli do zaostanka zgolj dveh zadetkov razlike (22:24). Kljub igralcu manj so kapetan Simon Stopar in soigralci strnili vrste in preprečili domačinom da bi preobrnili rezultat. Tako so prednost ponovno povišali na varnih pet zadetkov prednosti (v 51. minuti rezultat 25:30). A sledil je nov padec naših oziroma nalet domačih rokometašev, ki so tako z delnim izidom 5:0 (po 45. minutah od zadnjega izenačenja) prišli do izenačenja na 30:30. Nato so naši člani z dvema zaporednima zadetkoma Kutnarja povedli z 30:32, domačini so do konca tekme uspeli zgolj še znižati na zadetek zaostanka in tako je bil končni rezultat srečanja 31:32 za naše fante!

Najboljša strelca naše ekipe sta bila Denis Zavodnik in Timotej Knez, ki sta oba zadela vsak po šestkrat. Pri domačih pa je kar trinajstkrat v polno zadel Tine Marušič.

Naši ivanški rokometaši so se tako s to zmago povzpeli na četrto mesto lestvice, pred njimi pa sta tako dve domači tekmi.

To soboto, 12. oktobra ob 19.00, jih čaka dvoboj proti ekipi RK Črnomelj, teden dni kasneje (19. oktobra 2019 ob 19.00) pa jih čaka srečanje proti rokometašem iz slovenske prestolnice.

RK Radeče Papir nova – RK SVIŠ Ivančna Gorica 31:32 (15:19)
Radeče, Športna dvorana Radeče, sodnika Vili Knez in Rok Krt
Radeče: Škorc, Klinar; Gnidovec, Kaučič 2, Marinček 2, T. Marušič 13, Jahin, Hrovat 1, Vasič Kranjc 1, Hohnjec 1, Ivančič 1, Šeško 1, Gospodarič 2, Ločičnik 2, Vučajnk