Naša članska ekipa si je v petem krogu 1.B slovenske rokometne lige priigrala tretjo zaporedno zmago, in sicer so v domači dvorani premagali RK Črnomelj.

Varovanci trenerja Aleksandra Polaka so v dvoboj sicer stopili slabše in gostje so to začutili ter takoj povedli z rezultatom 1:3. A naše to ni prestrašilo, z delnim izidom 4:0 so preobrnili rezultat na 5.3. S tem so pokazali, da jih danes ne zanima nič drugega kot zmaga. Na čelu z vratarjem Gašperjem Slapničarjem (danes 8 obramb in samo 15 prejetih zadetkov) so prednost postopoma višali (9:5 v 15. minuti). Gostje so se nato še zadnjič približali na dva zadetka zaostanka (11:8 v 18. minuti), a nato je bilo upov gostov o izenačenju kmalu konec. Naši so prestavili v višjo prestavo, Slapničar je pobranil nekaj pomembnih strelov in prednost se je do konca polčasa zaustavila pri sedmih zadetkih (16:9).

V drugem delu srečanja se naši fantje niso zaustavili, ampak so prednost le še višali. Gledalci v dvorani so lahko tako po osmih minutah igre drugega dela videli našo prvo dvomestno prednost. To je, s svojim drugim zaporednim zadetkom, zagotovil novinec Jan Debelak, in postavil izid 22:12. V nadaljevanju tekme je trener Aleksander Polak minutažo razdelil med preostale fante in tako sta do zadetkov prišla tudi Rok Zaletelj in Ambrož Bregar. Kljub temu se razlika ni zmanjšala in naši člani so dvoboj dobili z rezultatom 33:22.

Tako so dosegli novo zmago v boj za vrh in še okrepili samozavest pred prihodnjo domačo tekmo. Prvi strelec naše ekipe je bil tokrat Domen Košir, ki je zadel šestkrat. Po pet zadetkov pa sta dosegla Matic Košir in Nik Pirnat.

Pred našimi člani je še eno domače srečanje, saj v soboto, 19. oktobra 2019 ob 19.00 gostimo ekipo MRK Ljubljana.

Gašper Slapničar, vratar RK SVIŠ Ivančna Gorica: “Danes smo igrali tako kot smo se dogovorili v garderobi. Ne samo v obrambi, kjer smo dobro sodelovali, tudi v napadu smo dobro funkcionirali in zato dosegali lahke zadetke. Čestitke moji ekipi za prikazano in zmago ter gremo v nov teden, saj nas prihodnji teden že čaka nova domača tekma.”

RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Črnomelj 33:22 (16:9)
Ivančna Gorica, dvorana OŠ Stična, 150 gledalcev, sodnika Rok Krt in Vili Knez
SVIŠ: Struna, Podržaj, Slapničar (8 obramb), Tekavec 1, Knez 2,  Zavodnik 3, Stopar 2, Matej Košir 1,  Pirnat 5, Marojevič, Bregar 1, Kutnar, Zaletelj 3, Debelak 4, Matic Košir 5, D. Košir 6
Črnomelj: Bagarič, Aupič, Radoš; Pezidrc, Medic 4, Schweiger, Štrucelj, Majerle 3, Horvat 2, Dokl 2, Slobodnik 2, Weiss 2, Slemenšek, Stariha 3, Mihelič 3,
Sedemmetrovke:  SVIŠ 3 (4); Črnomelj 2 (2)
Izključitve: SVIŠ 12 min; Črnomelj 6 min