Naša članska ekipa je po premoru (delno zaradi reprezentance, delno zaradi praznikov) odigrala prvo tekmo 1.B lige in po napetem zaključku osvojila novi dve točki.

Tokrat je gostovala na Škofljici, kjer tamkajšnja članska ekipa sicer trenutno zaseda zadnje mesto, a je danes pokazala povsem drugačen obraz kot je stanje na lestvici. Domačini so bolje izkoristili tekmovalni premor in naše takoj prisilili v tehnične napake in posledično s tem tudi vodili (v 17. minuti z rezultatom 10:8) Naše je dodatno spodbila še poškodba glave našega kapetana Simona Stoparja (v 10. minuti je naš igralec Aljaž Kutnar, po strelu, nesrečno pristal na Simonovi glavi, slednji je namreč po prekršku ob podaji obležal na tleh), a se vendarle niso pustili zmesti. Nato so dvakrat povedli (13:14 in 14:15), a so varovanci trenerja Gregorja Cvijiča preobrnili rezultat in polčas dobili z rezultatom 21:19.

Domačini so bolje pričeli tudi drugi polčas in po treh minutah drugega dela prvič na tekmi povedli s tremi zadetki prednosti (24:21). Naši fantje so jih ujeli in v 40. minuti ponovno povedli (27:28). V naslednjih minutah so tempo tekme narekovali naši fantje, ki so ves čas vodili za zadetek ali dva, nazadnje sedem minut pred koncem z rezultatom 33:35. Sledila je živčna borba za nov par točk, gostje so štiri minute pred koncem izenačili na 35:35, nato pa so gledalci v dvorani do konca srečanja videli le še en zadetek. Na srečo v mreži domačih in tako so naši fantje zmagali z rezultatom 35:36.

Prva strelca tekme sta bila naša igralca Matic Košir in Marko Marojevič, ki sta vsak zadela po osemkrat. Pri domačih je največkrat, petkrat, zadel Žan Krese.

Prihodnje srečanje naših članov bo že to soboto, ko v našo dvorano prihaja ekipa Drave iz Ptuja! Dvoboj bo v soboto, 16. novembra 2019 ob 19.00!

1.B liga, 7. krog
ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak – RK SVIŠ Ivančna Gorica 35:36 (21:19)
Škofljica, dvorana OŠ Škofljica, 165 gledalcev, sodnika Drago Ocvirk in Miran Štrigl
Škofljica:
Hasič 1 (9 obramb), Hvala Stojanovič 2 obrambi; Dolinšek 4, Nered 4, Trtnik, Pangerc 4, Zgonec 1, Janželj 1, Vidmar 2, Majzelj 3, Krese 4, Demšar 2, Elting 4, Ilc 4, Menger, Podmenik
SVIŠ: Struna (7 obramb), Vencelj (1 obramba), Slapničar; Tekavec 5,  Knez 2, Zavodnik 2, Stopar, Matej Košir 1,  Pirnat 1, Marojevič 8, Bregar 1, Kutnar 3, Zaletelj, Debelak 4, Matic Košir 5, D. Košir 1
Sedemmetrovke:  Škofljica 3 (6); SVIŠ 5 (5)
Izključitve: Škofljica 6 min; SVIŠ 10 min

Prispevek pripravil Mitja

(Skupno 196 obiskov, današnjih obiskov 1)