Članski igralci Rokometnega kluba SVIŠ Ivančna Gorica tudi po drugi tekmi ostajajo neporaženi. Tokrat so bili na domačem igrišču boljši od ekipe Rudarja (32-26).

Na drugi zaporedni domači tekmi smo gostili ekipo trboveljskega Rudarja, ki je v prvem krogu doživela poraz proti Šmartnemu. Z željo po osvojitvi prvih točk v sezoni so gostje srečanje odprli z zadetkom v domači mreži. Ivančani so vrnili, toda pri izidu 2-4 so imeli igralci Rudarja prvič dva zadetka prednosti, vendar sta Vidmar in Kutnar izid hitro izenačila (4-4). Novo vodstvo domače ekipe je sledilo pri izidu 8-7, ko je bil znova uspešen Vidmar. V 21. minuti je Zavodnik zadel za prvo vodstvo s + 3 (12-9), toda Rudar se je približal, v 27. minuti preko Gjereka ponovno izenačil (14-14) in nato do polčasa uspel narediti minimalno razliko (15-16).

Drugi del je prinesel izenačeno igro (16-16, 18-18, 19-19), nato pa so Ivančani po nekaj uspešnih obrambah Luke Komarja zopet uspeli narediti razliko dveh zadetkov (21-19). Gostje so se uspeli približati (21-20), nato pa so sledili trije zaporedni zadetki SVIŠ-evih igralcev. V 45. minuti smo tako imeli lepo zalogo 4-ih zadetkov (24-20). Ta se do konca tekme ni spustila pod + 3, tako da so Ivančani srečanje mirno pripeljali do konca.

Najboljši strelec tekme je bil gostujoči igralec Ernestl, ki je zadel 14-krat, v domači vrsti pa sta bila s sedmimi zadetki najboljša Zavodnik in mladi Simon Vidmar. Slednjega smo po koncu srečanja poprosili za kratek komentar srečanja: “Odigrali smo dobro tekmo. V prvem polčasu smo sicer imeli nekaj težav v obrambi. V drugem delu smo jih uspeli odpraviti in tako tekmo pripeljali do konca z varno razliko”.

Naslednja tekma v domači dvorani bo v soboto, 17. oktobra 2020, ko v goste prihaja ekipa iz Škofljice. Srečanje se prične ob 19. uri. Lepo vabljeni!

RK SVIŠ Ivančna Gorica – RD Rudar Trbovlje 32-26 (15-16)

Ivančna Gorica, športna dvorana OŠ Stična, 130 gledalcev, sodnika Ozren Backović in Ilija Pajić.

SVIŠ Ivančna Gorica: Komar, Mlakar, Tekavec 5, Knez 4, Zavodnik 7 (1), Kutnar 3, Pirnat, Marojevič, Sašek 3, Bregar, Jerlah, Zaletelj, Windischer 1, Košir Matic 2 (1), Košir Domen, Vidmar 7; Trener: Aleksander Polak.

Rudar Trbovlje: Jager 1, Božič, Gjerek 5, Pintar 4, Urdih, Jauković 1, Kocijančič Staš, Ernestl 14, Kocijančič Tim 1, Deković, Pistotnik, Bizjak, Lenart, Žibert; Trener: Keše Jaka.

Sedemmetrovke: SVIŠ 2 (2), Rudar 7 (9)

Izključitve: SVIŠ 12 min, Rudar 14 min / RK Windischer (60′) – 3 x 2 min

(Skupno 194 obiskov, današnjih obiskov 1)