Petkov lokalni rokometni derbi v Grosupljem je članskim igralcem prinesel visoko zmago (17-30), mladinci pa so v soboto na domačem igrišču v zaostali tekmi 7. kroga zanesljivo premagali zasedbo Ljubljane (34-25).

Člani, 9. krog 1. B lige

RK Grosuplje : RK SVIŠ Ivančna Gorica 17-30 (11-13)

Grosuplje, športna dvorana Brinje, brez gledalcev, sodnika Knez Vili in Krt Rok.

Grosuplje: Magdalenič, Kitak A. 1, Pršina 1, Stare, Pišek, Miljuš, Zakošek, Butara, Kitak N., Slemenjak, Harbaš 2, Verbič 3, Zafran 6 (3), Lukan 4 (1), Zakotnik; Trener: Podvršič Andraž.

SVIŠ: Komar, Tekavec 2, Knez 4, Tekavčič, Mlakar, Jaklič 1, Kutnar 5, Pirnat 1, Podržaj, Marojevič 1, Sašek 2, Bregar 2, Zaletelj, Košir Matic 5 (2), Košir Domen 2, Vidmar 5; Trener: Polak Aleksander.

Sedemmetrovke: Grosuplje 4 (5), SVIŠ 2 (2)

Izključitve: Grosuplje 10 min, SVIŠ 8 min

Na srečanju večnih rivalov smo prvi zadetek videli šele v 4. minuti, ko je bil iz protinapada uspešen Knez (0-1). V 9. minuti so ivanški igralci prišli do prvega vodstva s plus 2 (3-5), toda domačini so po nekaj obrambah svojega vratarja in ob številčni prednosti v polju, v 14. minuti izid izenačili (5-5). Po dveh zadetkih Saška in nato še Domna Koširja je prednost znova narasla (5-7, 7-9). V 24. minuti so Grosupeljčani izenačili (10-10) in dve minuti kasneje tudi prvič in edinkrat na srečanju povedli (11-10). Vidmar je najprej izenačil, nato pa je Kutnar SVIŠ znova povedel v vodstvo (11-12). Luka Komar je še enkrat več odlično posredoval v vratih gostujoče ekipe in po minuti odmora je Vidmar z lepim zadetkom postavil izid polčasa (11-13).

V nadaljevanju srečanja je bil v vratih ivančanov nezaustavljiv Komar, ki je pridno zbiral obrambe in v obup spravljal nasprotno moštvo. V napadu so se naši igralci strelsko povsem sprostili in polnili mrežo domače ekipe. V 40. minuti srečanja je bil izid tako 11-20. Po 15 minutnem strelskem mrku Grosuplja, je bil iz sedmih metrov uspešen Zafran (12-20). Trener Aleksander Polak je napravil nekaj menjav, v vratih je Komarja odlično nadomestil Podržaj, priložnost za igro pa so dobili tudi preostali igralci. V zadnjih deset minut srečanja so ivančani vstopili s prednostjo 14-23, do konca tekme pa je slednja le še naraščala. Končni izid je bil 17-30.

Med strelce se je vpisalo kar 11 različnih igralcev, Vidmar, Kutnar in Matic Košir so bili uspešni 5-krat, 4 zadetke je prispeval Knez. V vrstah Grosuplja je bil s šestimi zadetki najuspešnejši Zafran, sledil mu je Lukan s štirimi.

Naslednja tekma ivanške rokometaše čaka že to sredo, 5. maja ob 19.00 uri, ko bodo v domači dvorani gostili ekipo Krškega. Gostje se na lestvici nahajajo takoj za vodilnima ekipama lige (SVIŠ-em in Šmartnim), ki ostajata neporaženi in imata po 18 točk. Igralci Krškega so v devetih krogih vpisali 6 zmag, en neodločen izid in dva poraza in imajo na svojem računu 13 točk. Pričakujemo izredno napeto tekmo, zato vas vabimo, da fantom s svojim navijanjem pomagate na daljavo. Prenos bo potekal na naši FB strani.

Mladinci na domači tekmi z Ljubljano

Mladinci, 7. krog 1. mladinske lige

RK SVIŠ Ivančna Gorica : MRK Ljubljana 34-25 (19-14)

Ivančna Gorica, Dvorana OŠ Stična, brez gledalcev, sodnika Kastelic David in Murčehajič Mihael

SVIŠ: Benčan, Omahen 2, Kolarič 1, Tekavčič 4, Mlakar, Struna, Jaklič 1, Šušteršič, Bregar, Ceglar 2, Bradač Ž. 4, Kompare 8 (2), Lesjak 2, Košir Domen 4 (2), Vidmar 4 (1), Skubic 2; Trener: Polak Aleksander.

Ljubljana: Kromar, Jaklič 8 (2), Stančič, Popit 4, Ključanin L. 2, Andlovec 1, Ferfolja 1, Ključanin T. 3 (1), Kmetič 1 (1), Brulec 3, Nosan 1, Černe 1, Lebič, Knaus, Montanič; Trener: Golčman Dejan.

Sedemmetrovke: SVIŠ 5 (5), Ljubljana 4 (5)

Izključitve: SVIŠ 6 minut, Ljubljana 4 minute

Sobota je bila tokrat rezervirana za mladinsko tekmo, kjer smo videli zelo hitro igro obeh ekip in posledično tudi veliko zadetkov. SVIŠ je vseskozi narekoval ritem tekme in si hitro nabral nekaj prednosti (5-2, 8-4, 10-5). Ljubljana se je nato v 12. minuti približala na 3 zadetke zaostanka (10-7). Sledila je igra gol za gol in v 21. minuti je bila prednost domače zasedbe po lepi akciji znova 3 zadetke (14-11). Z delnim izidom 0-3, so gostje v 26. minuti izenačili izid (14-14), toda do konca polčasa niso več zadeli, med tem, ko so ivančani dosegli 5 zadetkov in v garderobo odšli z izidom 19-14.

V nadaljevanju sta ekipi nadaljevali v podobnem ritmu, prednost domače zasedbe je bila vseskozi varna. V 39. minuti so se ljubljančani sicer približali na 2 zadetka (22-20), vendar so ivančani hitro postavili stvari na svoje mesto in potrojili prednost (26-20). Do konca srečanja slednja ni več padla pod 4 zadetke in je ob zaključku znašala visokih 34-25. Z zmago so se mladinci povzpeli na 3. mesto prvenstvene lestvice.

Najuspešnejši strelec v ekipi SVIŠ-a je bil Kompare (8 zadetkov), Košir, Tekavčič, Vidmar in Bradač pa so bili uspešni po 4-krat. Med vratnicama je bil tudi tokrat zelo razpoložen Mlakar.

Mladinsko zasedbo naslednja tekma čaka v nedeljo, 9. marca ob 18.00 uri, ko bo v Ivančni Gorici gostoval Trimo iz Trebnjega. Prenos tekme bo potekal na naši FB strani.