V dvoboju za vrh prvenstvene lestvice in prvaka rednega dela smo videli rezultatsko izenačen prvi polčas, v nadaljevanju pa so domači igralci Šmartnega prevzeli pobudo in zmagali ter tako z Ivančani zamenjali mesti na lestvici.

11. krog 1. B lige

RD Herz Šmartno : RK SVIŠ Ivančna Gorica 29-24 (12-12)

Šmartno, Dvorana Pungrt, brez gledalcev, sodnika Čretnik Dejan in Turnšek Miloš.

Šmartno: Sadar, Žižek Jernej, Ribarič 2, Škrabanja 4, Justin 7 (6), Požek, Rozina 4, Muratovič, Žižek Jure 4, Šeško, Jerina U., Jerina T. 3, Močnik 1, Kukovica, Bučar, Grum 3; Trener: Šmejc Aleš.

SVIŠ: Komar, Tekavec 1, Knez 4, Tekavčič 1, Mlakar, Kutnar 5, Pirnat, Podržaj, Marojevič 4 (2), Sašek 2, Bregar, Zaletelj, Košir Matic 1 (1), Lesjak, Košir Domen, Vidmar 6 (2); Trener: Polak Aleksander.

Sedemmetrovke: Šmartno 6 (6), SVIŠ 5 (5)

Izključitve: Šmartno 6 min, SVIŠ 4 min

Tudi na zadnji tekmi rednega dela se lista poškodovanih ni zmanjšala, tako, da trener Polak ni mogel računati na Zavodnika, Jerlaha, mlajšega Koširja in vratarja Struno. Domači igralci so sosedski derbi pričeli bolje in povedli z 2-0. V vratih je bil razigran Sadar, gostujočim strelcem pa se je nekoliko zatresla roka. V 5. minuti je po strelu s sedmih metrov Marojevič znižal na 2-1. Šmarčani so bili zopet uspešni dvakrat, naši igralci samo enkrat (4-2). Sledila je nekoliko boljša igra SVIŠ-a, kar se je odrazilo tudi na rezultatu. Vidmar je v 11. minuti sprva izenačil (4-4), nato pa na račun obrambe Komarja povedel svojo ekipo v vodstvo (4-5). Nekaj zgrešenih strelov ivanške ekipe in obrambe domačega vratarja so privedle do delnega izida 4-0 ter rezultata 8-5 (18. minuta). Z goli Koširja, Kneza in Marojeviča smo v 23. minuti videli novo izenačenje (9-9). Do konca polčasa je sledila igra gol za gol in tako sta ekipi na odmor odšli z neodločenim izidom (12-12).

Podobno kot v tekmo, so tudi v nadaljevanje srečanja bolje vstopili domači igralci in hitro povedli s +3 (15-12). Knez in Sašek sta izid znižala (15-14), vendar so Šmarčani znova povišali vodstvo (16-14). Marojevič je v 36. minuti ivanške igralce približal na zadetek zaostanka (16-15). Nekaj napak v napadu in posledično poceni prejeti zadetki so v 41. minuti privedli do najvišjega zaostanka na tekmi (20-15). Pomagala ni niti minuta odmora. Nekaj upanja po preobratu, je z zadetkom Tekavca (20-16) in obrambami Mlakarja, še tlelo, vendar so bili ivanški igralci tokrat nenatančni iz ugodnih položajev. Prednost domače ekipe se ni več spustila pod 4 zadetke. Šmarčani so dvakrat vodili s sedmimi zadetki (27-20, 28-21), vendar so igralci v rumenih dresih ob koncu nekoliko omilili poraz (29-24).

Zaslužena zmaga ekipe iz Šmartnega, ki tako na prvenstveni lestvici z 11-imi zmagami in 22. točkami vodi. SVIŠ po včerajšnjem porazu zaostaja 2 točki, na tretjem mestu je zasedba Krškega (15 točk), sledi Mokerc (14). Za preostali dve prosti mesti v končnici za prvaka se potegujejo Sevnica (12), Dol ter Brežice, ki pa imata eno oz. dve zaostali tekmi. Ker so slednje pomembne za razvrstitev, Ivančane sedaj čaka 14-dnevni odmor, ki bo prišel še kako prav, da se ekipa regenerira, pozdravi poškodbe in v nadaljevanje sezone odide lačna novih zmag.

Do konca sezone ivanško zasedbo čaka še pet tekem v končnici za prvaka. V kolikor bodo ob koncu zasedli prvo ali drugo mesto se bodo uvrstili v 1. ligo.