Sosedski obračun so tako v kategoriji kadetov, kot pri mladincih dobili ivanški igralci. Že v četrtek (6. 5. 2021) so kadeti gostovali v Trebnjem in v prvem krogu polfinalne skupine A vknjižili zmago z izidom 29-32. V nedeljo so podobno storili tudi njihovi vrstniki pri mladincih, ki so zmagali z izidom 36-31.

KADETI, Polfinalna skupina A, 1. krog

RK Trimo Trebnje : RK SVIŠ Ivančna Gorica 29-32 (12-15) / 0 : 10

Prvo tekmo v nadaljevanju prvenstva so kadeti odigrali v Trebnjem, kjer so bili boljši od domačega moštva Trima. Za slednjega sta nastopila tudi dva neregistrirana igralca, zato se v statistiki vodi rezultat 0 : 10. Igralci SVIŠ-a so z izjemo začetnega vodstva domačih (3-1) imeli vseskozi rezultatsko prednost, ki je ob polčasu znašala 3 zadetke (12-15). Tudi v drugem delu se razmerje moči ni spremenilo. Prednost ivanške ekipe je narasla tudi na 6 zadetkov (18-24). Trimo je dvakrat sicer prišel na zadetek zaostanka (25-26 in 26-27), vendar na koncu moral priznati premoč SVIŠ-u. Strelsko sta izstopala Omahen z 12-imi in Kompare s 7-imi zadetki, oba tudi udeleženca reprezentančnih akcij. Naslednji dvoboj kadete čaka že danes (sreda, 12. 5. 2021), ko se bodo pomerili z ekipo novomeške Krke. Dvoboj se prične ob 17.30 uri, že 10 minut pred tem se bomo vključili v prenos preko Facebook strani RK SVIŠ Ivančna Gorica.

Za SVIŠ so nastopili: Retar, Benčan, Kolarič 4, Šparl Ž., Glavan, Omahen 12, Šušteršič, Bradač M., Zajc, Recek, Ceglar, Bradač Ž. 4, Kompare 7, Erčulj M., Hren, Skubic 5; Trener: Mamilovič Gašper.

Kadetska ekipa po srečanju s Trimom

MLADINCI, 1. mladinska liga, 11. krog

RK SVIŠ Ivančna Gorica : RK Trimo Trebnje 36-31 (18-14)

V začetku smo videli zelo izenačeno srečanje, nobena od ekip si ni priigrala prednosti višje od zadetka (2-1, 4-5), prvim je to uspelo domačim pri izidu 8-6. Trebanjci so izid uspeli izenačiti (8-8), nato pa so sledile minute ivanške ekipe, ki je na odmor odšla s prednostjo štirih zadetkov (18-14). Drugi del so bolje pričeli gostje iz Trebnjega in prednost stopili na zadetek zaostanka (18-17). Toda sledil je odličen odgovor domače zasedbe in delni izid 5-0 za izid 23-17. Kasneje je prednost še naraščala in znašala tudi 9 zadetkov (30-21). Trener Ivančanov je nato zamenjal skorajda celotno sedmerko in posledično so se igralci Trima približali (32-28 in 33-29), toda zmaga ni bila ogrožena. Strelsko sta izstopala Vidmar s 13-imi in Košir z 11-imi zadetki, v vratih pa je bil še enkrat več odličen Mlakar s 15-imi obrambami. Z zmago so se mladinci povzpeli na 3. mesto prvenstvene lestvice.

Za SVIŠ so nastopili: Benčan, Kolarič, Tekavčič 2, Mlakar (15 obramb), Jaklič 1, Omahen 3, Šušteršič (2 obrambi), Bregar, Ceglar, Bradač Ž. 1, Kompare 4, Lesjak 1, Košir D. 11, Erčulj M., Vidmar 13, Skubic; Trener: Polak Aleksander.

(Skupno 267 obiskov, današnjih obiskov 1)