Prvo izmed štirih zaporednih gostovanj v končnici za prvaka so SVIŠ-evi igralci začeli na Igu, kjer so bili po zelo izenačeni tekmi boljši od Mokerca (31-33) in so tako z dvema osvojenima točkama uspešno začeli boj za prvo ligo. Kadeti so sicer morali priznati premoč trebanjskemu Trimu, toda dve točki in zmaga z izidom 10-0 ostajata doma, mladinci pa so se v derbiju kroga z ljubljanskim Slovanom razšli z neodločenim izidom (30-30).

Članska zasedba se je po kratkem odmoru odpravila na vroče gostovanje k Ižancem, ki so bili zelo motivirani in željni uspeha. Že od prvega sodniškega žvižga dalje smo videli zelo izenačeno srečanje. Rahla pobuda je bila na strani Ivančanov, toda domačini so izid vedno znova poravnali (1-2, 3-4, 4-4). V 10. minuti je ivanški zasedbi preko Saška uspelo povesti za dva zadetka (4-6), toda Mokerc se ni strinjal, rezultat izenačil in v 14. minuti prvič in edinkrat na tekmi povedel (7-6). Zanesljivi Marojevič je s sedmih metrov izid izenačil, dve zaporedni obrambi Mlakarja pa je v napadu unovčil Knez in poskrbel za novo prednost SVIŠ-a (8-9). Zelo razpoloženemu Domnu Koširju se je pridružil Vidmar, ki je v nadaljevanju trikrat poskrbel za prednost s plus 2 (11-13, 12-14, 14-16). Ig je nato zadel za minimalni zaostanek (15-16). Po obrambi Mlakarja je bil v napadu uspešen Tekavec (15-17), še eno identično situacijo dvojca Mlakar-Tekavec pa je preprečila sirena za konec polčasa.

Drugi del se je odvijal podobno izenačeno in trdo na obeh straneh. Prednost zadetka ali dveh je bila ves čas na strani gostujoče ekipe (17-18, 18-20, 20-21), v 42. minuti pa je Pirnat poskrbel za prvo vodstvo s plus 3 (20-23). Ižanski rokometaši kljub temu našim niso pustili dihati in hitro znižali izid (22-23). Sledila je igra gol za gol, domači so se borili, toda bližje od zadetka zaostanka niso mogli (24-25, 27-28, 29-30). Knez je v 58. minuti z dvema zadetkoma poskrbel za novo najvišje vodstvo (29-32), kapetan Tekavec pa nato dosegel še zadnji zadetek za igralce v rumenih dresih. Tako kot ob polčasu, je bila tudi na koncu razlika dva zadetka (31-33).

Strelsko so pri SVIŠ-evi zasedbi izstopali Marojevič (11 zadetkov), Vidmar, Knez ter Domen Košir pa so bili uspešni po 5-krat.

Pozdrav navijačem

Naslednja tekma člansko zasedbo čaka že v petek, 28. 5. 2021 ob 19.30 uri, ko bodo gostovali v dvorani Dolanka pri ekipi RK Dol TKI Hrastnik.