Srečanje 4. kroga med domačim SVIŠ-em in gosti iz Velenja je šele v zaključku tekme pripadel gostom, ki so tako iz dolenjske odšli s polnim točkovnim izkupičkom.

Pred znova lepo zapolnjeno dvorano in super navijaškim vzdušjem so ivanški rokometaši odlično začeli srečanje in povedli s 3-0. Strateg aktualnih državnih prvakov je bil hitro primoran reagirati z minuto odmora. Prvi gol so Velenjčani dosegli v 10. minuti, ko so znižali na 3-1. Trdna obramba, ki ji je poveljeval Mlakar (v prvem delu 3 obranjene 7-metrovke) je domače v 12. minuti popeljala do novega najvišjega vodstva (5-1). Sledile so minute gostov, ki so se približali le na zadetek zaostanka (6-5). Toda nato je imel zopet pobudo SVIŠ, ki je večino časa vodil z dvema zadetkoma prednosti (7-5, 8-7, 10-8). Izkušeni Miklavčič je začel velenjsko serijo treh zaporednih zadetkov, ki so goste v 27. minuti pripeljali do prvega vodstva na tekmi (10-11). Vidmar je izenačil, Knez pa postavil izid polčasa (12-11), v korist domače ekipe.

V 5. minuti nadaljevanja so igralci Gorenja drugič na tekmi povedli (13-14). Sledila je igra gol za gol (15-15, 15-16, 16-16). V 40. minuti so gostje po odličnih posredovanjih Taletoviča in protinapadih povedli s +3 (16-19). Marojevič je bil še enkrat več uspešen iz črte sedmih metrov in tako domače v 46. minuti približal le na zadetek zaostanka (18-19). Velenjski čuvaj mreže je nadaljeval z zbiranjem obramb, ki so jih v lahke zadetke pretopili njegovi soigralci. Ivančani so poizkušali in se borili, toda žal ni šlo. Z delnim izidom 3-9 so gostje prišli do na videz lahke in zanesljive zmage (21-28). Velja omeniti, da je zadnji zadetek za Ivančane prispeval mladi debitant, Vid Kompare, ki je pogumno izvedel strel s sedmih metrov. Čestitke!

4. krog NLB Lige

RK SVIŠ Ivančna Gorica : RK Gorenje Velenje 21-28 (12-11)

SVIŠ: Komar, Tekavec, Bevec 3, Knez 2, Zavodnik 2, Tekavčič, Mlakar, Kutnar, Pirnat 2, Marojević 7 (4), Sašek, Košir M. 3, Kompare 1 (1), Košir D., Vidmar 1, Ropič; Trener: Polak Aleksander.

Gorenje: Haseljić 6, Tajnik 2 (1), Pajt 3 (1), Velić, Panjtar, Starc, Miklavčič 3, Drobež 1, Sokolič 3, Verdinek 3, Šiško 3, Grmšek 1, Taletović, Predović, Kavčič 3, Ravnikar; Trener: Jovičič Zoran.

7-metrovke: SVIŠ 5 (7), Velenje 2 (5)

Izključitve: SVIŠ 12 minut, Velenje 8 minut, Rdeči karton: Predović (24′)

Nova priložnost za prve točke v sezoni sledi že v soboto (9. 10. 2021), ko se Ivančani odpravljajo na gostovanje v Dobovo. Tekma se prične ob 19. uri. Navijači lepo vabljeni tudi v Dobovo.