Tekma 15. kroga Lige NLB, ki je potekala v soboto na Kodeljevem med Slovanom in našimi igralci, se je končala z zmago domače zasedbe, ki je tako ivanško ekipo prehitela na 10. mestu prvenstvene lestvice.

V dvoboj so bolje vstopili rokometaši SVIŠ-a in nekajkrat povedli z dvema zadetkoma prednosti (0-2, 1-3, 2-4, 3-5). Prvi je mrežo domače ekipe načel Justin, dva zadetka pa je prispeval tudi Domen Košir. Domači igralci so v 8. minuti prišli do prvega izenačenja (5-5), toda Cirar in Zavodnik se nista strinjala s tem. Denis je s svojim tretjim zadetkom Ivančane znova povedel do prednosti dveh zadetkov (7-9), vendar je ekipa Slovana v 13. minuti izid  izenačila (9-9), minuto kasneje pa prvič povedla (10-9). Za minimalno prednost SVIŠ-a je s strelom s sedmih metrov poskrbel Abramovič (10-11), nato pa so varovanci trenerja Deniča prevzeli rahlo pobudo in narekovali ritem. Njihova prednost se je gibala med +2 in +3, na odmor so odšli z rezultatom 19-17.

Tudi v nadaljevanju srečanja je bila pobuda na strani domače ekipe, SVIŠ se je večkrat uspel približati na minimalni zaostanek (20-19, 21-20), nazadnje v 38. minuti po zadetku Justina (24-23). Nato so Slovanovi igralci z delnim izidom 5-0 prišli do najvišje prednosti (29-23). Do konca srečanja je bilo še dobrih 10 minut, v vratih je nekaj pomembnih obramb zbral Luka Komar, ki je prispeval tudi zadetek, vendar je bilo to žal premalo. Za končni rezultat 34-30 je zadel Tekavčič.

Izkušeni Klemen Sašek je po grenkem porazu povedal: Danes nam v obrambi ni steklo. Dobili smo preveč lahkih golov, če na takšni tekmi dobiš 34 golov, je ne moreš zmagati. A nimamo kaj, glave moramo dati gor, v soboto je na vrsti nova tekma.”

RD LL GROSIST SLOVAN – RK SVIŠ IVANČNA GORICA 34:30 (19:17)

RD LL GROSIST SLOVAN: Selakovič, Krbavčić (10 obramb), Čaušević, Soršak 9, Serdinšek Ekart, Jakše 5, Stojnić 1, Tufegdžić 9 (2), Ranisavljević 5, Lipovac, Perić 4, Stopar 1, Pirnat, Šebalj,
RK SVIŠ IVANČNA GORICA: Komar 1 (6 obramb), Struna (4 obrambe), Glavan (1 obramba), Bevec, Cirar 2, Justin 3, Abramović 2 (1), Kolarič, Zavodnik 6, Tekavčič 2, Omahen 1, Pirnat, Marojević 5 (1), Sašek, Kompare 2, Košir 6,

Sedemmetrovke: RD LL GROSIST SLOVAN 2 (2), RK SVIŠ IVANČNA GORICA 5 (2)
Izključitve: RD LL GROSIST SLOVAN 6 minut, RK SVIŠ IVANČNA GORICA 14 minut

V 16. krogu Lige NLB v Ivančno Gorico prihaja ekipa Dobove. Tekma bo na sporedu v soboto, 25. februarja ob 19. uri. Obeta se nam torej še en neposredni dvoboj, saj ekipi na lestvici ločita samo dve točki. Domača zasedba ima na 11. mestu 9 točk, gostje so le mesto za njimi, s sedmimi točkami. Na začetku sezone v Dobovi, so naši fantje po zelo izenečenem srečanju morali priznati premoč gostiteljem, ki so slavili z izidom 29-26.

Navijači, napolnimo dvorano in podprimo domačo zasedbo na zelo pomembnem srečanju proti Dobovi.